Як зняти засохлу плівку з металопластикового вікна
Багато хто з різних міркувань не знімають відразу після монтажу захисну плівку. Розплата настає через кілька місяців — плівка міцно пристає до профілю і зняти її легко вже не вийде. При цьому вона місцями відстає, огидні лахміття псують зовнішній вигляд і потрапляють в приміщення. Але способи видалення засохлої плівки є і ми їх розглянемо. Зазначимо, що клейова основа плівки буває різна, тому якісь із способів можуть працювати краще або гірше, а можуть і взагалі не працювати.
Видалення ластиком
Один з найдешевших варіантів — звичайна шкільна гумка. Справа, будемо говорити відверто, клопітна і повільна. Проте, якщо почне виходити, профіль гарантовано не буде подряпаний.
Видалення технічним спиртом або розчинником
Якщо склад клейової основи дозволить, то плівку можна зняти за допомогою технічного спирту. Просочивши шматочок ганчірки, потрібно рясно нанести спирт на плівку (це можна зробити і кухонним пульверизатором). Через кілька хвилин акуратно підчепити плівку і відірвати, що вийде. Процедуру повторювати до повного очищення вікна.
Плівку можна спробувати зняти і акриловим розчинником тієї ж методикою. Перед цим обов'язково перевірте його дію на малопомітній ділянці рами. Якщо він розчинить пластик, то використовувати його не можна.
Видалення побутовим феном
Практично будь-яка плівка розм'якшується разом з клейовою основою під дією фена. Варіант дуже непоганий, але потрібно підібрати температуру відстанню до фена і часом прогріву. Після прогріву плівка зазвичай видаляється легко, але відривати її потрібно швидко, не давши охолонути — плівка після цього може приклеїтися ще сильніше. Оптимальним варіантом може стати такою спосіб: прогріти край плівки, підчепити його і потягнути. Якщо плівка почне відриватися, прогрівати місце відриву і продовжувати відривати плівку одним шматком, переходячи усі далі та далі.
Видалення кухонним скребком
Жорсткий варіант, якщо попередні не подіяли. Можна спробувати на суху, можна з водою або миючим засобом, але в будь-якому разі тиснути сильно не варто, бо можна подряпати пластик. Скребки бувають різні, з різних матеріалів, тому краще спробувати, як і з розчинником, на непомітній ділянці. Якщо скребок не залишає подряпин або чорних смуг, то можна спробувати зняти їм плівку.
Загалом, все. У мережі інтернет є поради про зняття плівки за допомогою ножа або скотча. Вкрай сумнівно, що скотч зможе відірвати намертво прилиплу плівку. А ось ножем можна і спробувати. Головне, щоб цей ніж не був гострим і не дряпав пластик. Ймовірно, підійдуть ножі з нержавіючої сталі з округленими кінцями — вони майже ніколи не заточуються до гостроти, здатної зашкодити пластик.