Види склопакетів пластикових вікон Steko
Одним з найважливіших факторів у загальній схемі заощадження тепла і енергії є тип склопакета і використовуваного в ньому скла. Теплостійкість профілю також важлива, але його площа значно менше площі склопакета, тому вибору останнього потрібно приділити особливу увагу.
Типи і конструкція склопакетів
Склопакет являє монолітну конструкцію з двох або більшої кількості шарів скла, герметично склеєних по периметру. Загальна конструкція склопакета наведена на ескізі.
Жорсткість конструкції додає дистанційна рамка, що розділяє скло. У рамку засипається абсорбуючий матеріал для осушення повітря і запобіганню появи конденсату на внутрішній поверхні склопакета. Молекулярне сито фіксується в рамці бутилом, як клей у конструкції використовується спеціальний герметик, що залишається в'язким невизначено тривалий час.
Що таке камери склопакета
Міжскляний простір називається камерами — склопакет з двома стеклами називається однокамерним (ліворуч на ескізі), з трьома стеклами — двокамерним (праворуч).
Кількість камер як в профілі, так і в склопакеті збільшує теплостійкість і звукоізоляцію віконної конструкції — кожна камера є окремим буферним простіром, що затримує проникнення шуму і холоду в приміщення.
В металопластикових вікнах Steko можна використовувати як однокамерні, так і двокамерні склопакети. Але слід знати, що кількість камер збільшує товщину склопакета, а у деяких видів профілів ця величина обмежена мінімальними значеннями. Загалом, працює наступне правило: чим тепліше і товстіше профіль, тим товщий склопакет можна в нього встановити — наприклад, в елітний профіль Steko Reiner R700 можна встановити склопакет товщиною 44 мм, бюджетний Steko S300 обмежений 32 міліметрами.
Як підвищують теплостійкість склопакетів
Теплостійкість склопакета підвищують, закачуючи в камери інертний газ аргон — отримати по-справжньому тепле вікно без цієї методики практично неможливо. Одеські зими теплі, але періодично бувають температури, коли закачування аргону не покажеться даремно викинутими грошима.
Енергоефективність склопакета з аргоном
на 23% вище звичайного склопакета
Наступний найважливіший фактор — тип використовуваних стекол. Звичайні стекла поступово відходять у минуле, їх витісняє використання сучасних технологій. Steko пропонує кілька видів скла, націлених на різні цілі. Пройшовши по посиланню, ви зможете отримати докладні відомості та вибрати підходящий варіант.
Короткий висновок з вищесказаного буде такий — щоб отримати вікно з високим рівнем теплостійкості та звукоізоляції, необхідно встановлювати двокамерний склопакет з аргоновим наповненням. Це відмінне рішення, єдиним недоліком якого буде ціна — докамерний варіант коштує дорожче однокамерного, заповнення аргоном також підвищить вартість. Але загалом обидва способи варті того — повільно, але впевнено вони будуть «відбивати» вкладені у віконну або дверну конструкцію гроші, зменшуючи витрати на обігрів приміщення.