Навіщо в склопакети закачується аргон
В описах вікон з металопластика практично завжди згадується закачування аргону в камери склопакета. Що дає цей інертний газ і чи має сенс платити за цю опцію.
Одною з найважливіших властивостей вікна загалом і склопакета зокрема є теплостійкість, що має безпосереднє відношення до теплопровідності матеріалів.
Теплопровідність — здатність тіл, зокрема і газів, переносити тепло. Виражається ця властивість коефіцієнтом теплопровідності, і чим нижче його значення, тим сильніше речовина перешкоджає передачі тепла.
Тепер перейдемо до мови цифр і значень — вони говорять самі за себе.
Найменування газу | Теплопровідність Вт/(м*К) при 10°С |
Повітря | 0,025 |
Аргон | 0,016 |
Криптон | 0,009 |
З наведених даних видно, що теплопровідність аргону набагато нижче, ніж аналогічний показник повітря. Говорячи простіше, склопакет з аргоном гірше пропускає тепло (або краще затримує), ніж склопакет з такими ж розмірами, але заповнений повітрям. Тобто, стандартний склопакет. При цьому, мало хто про це згадує, склопакет з аргоном буде працювати і влітку, не пропускаючи в приміщення одеську спеку. І ще — закачування аргону знижує ймовірність виникнення конденсату на внутрішній поверхні скла.
Взагалі, найкращим варіантом є криптон, але поліпшення теплоізолюючих властивостей при використанні цього газу не адекватне збільшенню вартості — наповнення в 7 разів дорожче аргону. Через це криптон як наповнювач склопакетів використовується вкрай рідко.
Теплозберігаючий ефект при закачуванні аргону в наявності, але склопакет не стане відразу максимально теплим. Він стане тепліше, тепліше набагато, але рівень теплозбереження не зрівняється з рівнем, одержуваним при використанні енергозберігаючого скла. А ось комбінація аргону і низькоемісійних стекол дасть максимальний ефект — склопакет стане настільки теплим, наскільке це можливо.
З недоліків використання аргону можна зазначити підвищені вимоги до герметичності склопакета. Якщо він випарується, ви навіть не помітите це — аргон не має ні кольора, ні запаха. Інертний газ, одним словом...